Ús de cookies
Aquesta web fa servir cookies. Si continua navegant, entendrem que les accepta.
Pots obtenir més informació aquí.

ACCEPTAR

Delegacions diocesanes

 
Delegat

MONTSERRAT CELEBRA L'ORDENACIÓ DE TRES PREVERES I DOS DIAQUES

Data: 04 / novembre / 2017

Avui ha tingut lloc a la Basílica de Santa Maria de Montserrat l'ordenació de tres nous preveres i dos nous diaques, tots ells membres de la comunitat benedictina de Montserrat. Els candidats eren Carles Xavier Noriega, Efrem de Montellà i Bernat Juliol, per a preveres, i Anton Gordillo i Gabriel Soler, per a diaques. Tots ells han estat presentats pel P. Abat Josep M. Soler, que és qui els ha escollit per a aquest ministeri d'acord amb el seu Consell. Ha presidit la celebració el bisbe P. Manuel Nin, exarca apostòlic per als catòlics de tradició bizantina a Grècia i monjo de Montserrat.
Carles Xavier Noriega i Merino va néixer a Barcelona l’any 1964. És enginyer de telecomunicacions i llicenciat en Teologia especialitat en monàstica. La professió solemne la va fer el 8 de desembre de 2007 i la seva ordenació de diaca va tenir lloc el 23 de juny de 2011. És el director de la revista Studia Monastica i del programa de Montserrat Ràdio L’arpa de David i responsable del diàleg interreligiós de la comunitat.
Efrem de Montellà i Llauradó va néixer a Barcelona l’any 1970. És professor superior de solfeig. La professió solemne la va fer el 31 de gener de 2010. L’ordenació diaconal la va rebre el 5 d’octubre de 2013. Actualment és el prefecte de l’Escolania.
Bernat Juliol i Galí va néixer a Girona l’any 1978. És llicenciat en Dret i en Teologia Dogmàtica. Va fer la professió solemne el 12 de juny de 2011 i va rebre l’ordenació diaconal el 5 d’octubre de 2013. És el sotsprefecte de l’Escolania i el portaveu del Monestir.
Gabriel Soler i Villegas va néixer a Berga l’any 1980. És llicenciat en Ciències Polítiques i en Història Eclesiàstica. Va fer la professió solemne el 31 de gener de 2010. Actualment està realitzant el doctorat a Roma.
Anton Gordillo i Aubert va néixer a Barcelona l’any 1965. És doctor en Enginyeria Industrial. Va professar solemnement el 8 de setembre de 2013. És el secretari abacial i el responsable d’emissions de Montserrat
RTV.


Delegat: P. Josep M. Henríquez Farreras, OSB

Altres membres de la delegació:
Gna Teresa Gamisans, CCV
Gna. Enriqueta Guarch, OSB

vidac@bisbatsantfeliu.cat

Notícies de la delegació
2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013
9/06/2019
PROFESSIÓ SOLEMNE DEL G. PAU VALLS I GONZÁLVEZ, MONJO DEL MONESTIR DE SANTA MARIA DE MONTSERRAT
Avui, en la Solemnitat de la Pentecosta, durant la missa conventual, el monjo Pau Valls i Gonzá... [+]
Agenda de la delegació
2019
 
DLL DM DC DJ DV DS DG
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31